A A AZ regionukomentarze (0)

Inowrocław. Nowy sprzęt w Kopalniach Soli "Solino"

W należącej do spółki Kopalni Mogilno nastąpiło uroczyste oddanie do eksploatacji urządzenia wyciągowego. Sprzęt wykorzystywany będzie podczas eksploatacji kawern solnych.

W Solino przekonują, że jest to najnowocześniejsze urządzenie w tej branży. Zakupiono je w Rumunii. Jest w stanie z głębokości 2000 metrów wyciągnąć z ziemi rury o ciężarze do 125 ton.

- Kiedyś nad każdym otworem eksploatacyjnym montowano wieże, przy pomocy których dokonywano operacji kolumnami rur zapuszczonych w kawernach - tłumaczy Krzysztof Augustyniak, członek zarządu i dyrektor do spraw operacyjnych w Inowrocławskich Kopalniach Soli "Solino". - Obecnie, do tych operacji stosuje się samojezdne urządzenie wyciągowe, które w zależności od potrzeb przemieszcza się pomiędzy kawernami. Taka technologia stosowana w kopalniach otworowych zwiększa ich operacyjność i redukuje koszty.

Do tej pory takie urządzenie było wynajmowane. Teraz będzie wykorzystywane bez żadnych ograniczeń zarówno na terenie Kopalni Góra, jak i Mogilno.

(dan)
 

Więcej na temat: Kopalnia Soli

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.