Abolicja ZUS 2013. Ustawa przyjęta przez Sejm. Kiedy wejdzie w życie i kto skorzysta?

Posłowie większością głosów przyjęli abolicję, czyli długi przedsiębiorców w ZUS zostaną umorzone.

  • ~Oszukany przez zus 2012-11-14, 21:52
    pokaż komentarz
  • ~lololololo 2012-11-16, 07:45

    widać Cie było stać cwaniaczku .... abolicja nie dla Ciebie ....

  • ~jaro 2012-12-10, 17:49

    Nie znasz sytuacji yo nie komentuj i nazywaj kogoś cwaniaczkiem. Miałem podobną sytuację to coś o tym wiem.

  • ~Martyna344 2014-02-15, 16:28
    pokaż komentarz
  • ~kkkkkkkkkkkkkkkkk 2012-12-14, 17:06

    tak oszukany, ty sam oszukujesz i nie przestrzegasz przepisów prawa nieopłacając składek i zapewne okradając swoich pracowników. i śmiejesz się z takich jak ja, którzy uczciwie pracują i uczciwie płacą podatki i składki. po prostu przestan ty okradac innych

  • ~Zniesmaczona 2012-11-15, 19:40

    Naprawdę nas na to stać? A matki, które nie zapłaciły tysiąca złotych wyprowadza się z domu na oczach dzieci, które trafiają do pogotowia opiekuńczego. Współczuję Panu przedstawionemu w tym artykule, ale reszta złodzieji i darmozjadów niech spłaca swoje długi jak mój mąż. Jeżeli to wejdzie w życie nigdy już nie zapłacę skłądki, bo po co? Może za 10 lat znów ktoś zrobi podobny manewr i mi się upiecze? Może podatki też przestanę płacić?

    Jeżeli ZUS naliczył komuś dług i odestki bezprawnie, to niech poniesie tego konsekwencje. Ktoś za to odpowiada do jasnej cholery! Kary, odsetki, zadośćuczynienia ale od ZUS dla przedsiębiorców! Jak stać ich na to żeby umożyć ludziom dziesięcioletnie zadłużenia wraz z odsetkami, to ja pytam kto za to płaci?!

     

  • ~patsob 2012-11-18, 23:27

    Nie mogę czytać komentarzy osób, którzy nie mają pojęia skąd wzięły się problemy tysiecy przedsiębiorców z ZUS...przypominam, iż zostali oni oszukani przez ZUS, który 10 lat temu w oficjalnych stanowiskach wypoiwadał się, że można wybrać tytuł z którego płaci się składki po czym po 10 latach wycofał się z tego naliczając bagatelne odsetki, twierdząc zę oficjalne pisma w których dawał na to przyzwolenie nie mają mocy prawnej. Widać osoby, których ta sprawa nie dotyczy nie mają o niej pojęcia....tu nie chodzi o to, że ktoś nie płacił i teraz zostanie  mu to umorzone. Podatnik płacił tyle ile Zus żądał w tamtym okresie a po 10 latach stwierdził, że to było jednak za mało!!!

  • ~Komornikzpodlaskiego 2012-11-19, 10:09

    Ściągalność na poziomie ~3 % / wg. różnych źródeł od 2 - 6,5 % / przy kosztach egzekuzcji przekraczających wyegzekwowane kwoty.  Nikt za to nie zapłaci. Wręcz przeciwnie tysiące ludzi wyjdzie z szarej strefy, a ZUS-owi i skarbówce spadną koszty.

  • ~Zbigniew 2012-11-21, 06:16

    Zmuszają nas pracodawcy do samozatrudnienia i każą płacić zus bez względu na wysokość dochodów. W Polsce

    jest taka bieda, że zarabiałem tylko na  zus a na życie już nie było prawie nic już nie mówiąc o tym ,że poniżej jakichkolwiek ustalonych minimalnych dochodów. Z tego powodu aby przeżyć i się nie zdłużać w Urzędzie Skarbowym po prostu nie zawsze płaciłem składkę zus.

    Ta Polska bieda jest taka, że rządzący nigdy nie ustanowili minimalnego koszyka dóbr które nawet najbiedniejszy człowiek mógłby nabyć za zarobione pieniądze ( nie ukradzione). Do tej abolicji należy jeszcze dołożyć ustawę o minimalnych dochodach rocznych na pozomie takim by po zapłaceniu podatku i składek ZUS stać było każdego pracującego na zakup tego minimalnego koszyka dóbr a także energii, wody, ścieków, czynszu, wywozu śmieci, itp. , a jeśli  nie to powinien być zwolniony z podatku i części składek ZUS. Wtedy i nasza młodzież będzie wracać do kraju z obczyzny. Do rządzenia trzeba się nadawać, a nie tylko myśleć o synekurach i ciepłych posadkach i kto kogo....

  • ~zniesmaczona zn... 2012-11-27, 17:28

    Niektóre zarzuty i żale rozumiem - chociaz nie znosze cierpietnictwa i rzucania sie z pazurami na cos na czym sie ktos nie zna.

    Radze poczytać - zus wprowadza ustwę o abolicji narzucajac uznanie przez przedsiebiorców- ze były to zalegle skladki - chociaz wczesniej zarowno przedsiebiorcy jak i ich ksiegowi prowadzili firmy zgodnie z przepisami i wytycznymi zus...nie niezgodnie z nimi! - do tej głownej grupy doszła malutka grupa tych ktorzy dla swojej korzysci nie zaplacili mimo ze nie dotyczyły ich sytaucje ani zawieszania dzialanosci - np z powodu sezonowosci albo z uwagi na zbieg tytułów ubezpieczeń. Teraz ta wiekszosc jest zrownana z tymi co faktcznie zrobili cos niezgodnie z prawem.

     W kuluarach mowi sie o tym ze uznanie ze były to "zaległe" skladki było podstawa zgody na abolicje - zaporponowaną przez posłów- a czemu tak jest..... dziura budzetowa - ogromna. jak załatać? ktos wiekszy niz sam zus ;) podjal decyzje ze przepisy dzialaja wstecz... wykorzystujac luke niesprawnych przepisów w kraju i samowladztwo oraz mozliwosc dzialania poza prawem, aby latac dziure budzetowa jaka wczesniej sam lub z kolegami zrobił nieudolnie zwarzadzajac  gospodarka juz w nienajlepszym stanie do tego w sytaucji kryzysu...samo zycie.

    Ta matka przynajmniej miala długi od poczatku - ci przedsiebiorcy w zdecydowanej wiekszosci -NIE - robili zgodnie z wowczas obowiazujacymi przepisami - czy pani placilaby zus w syataucji kiedy sam zus nie chciał tego???? twierdził ze np zawieszenie działalnosci i wyrejestrowanie z  zus nie wymaga oplacania skladek w okresach nie wykonywania dzialanosci gospodarczej , albo uwaza pani ze to fajne płacic dwa razy zus kiedy sam zus interpretowal przez lata ze nie trzeba?  Czy wielu takich idiotów było w kraju ktorzy placili skladke zus kiedy sam zus twierdził i przyjmował na powierdzenie druki , wydawal ulotki i interpretacje ze nie trzeba placic?? dlatego teraz ja jestem przestepca ze moj kraj zmienił przepisy i interpretracje wstecz a w sadzie sedzina rozmwia głośno z prawniczka zus aby zmusic do wycofania sprawy przeciwko zus? 

  • ~jest 2012-11-16, 07:43

    Zniesmaczona to ty będziesz jak zrobisz to co zapwiedziałaś, tzn. przestaniesz płacić! Abolicja jest wprowadzona głównie dlatego, że osoby, które nie płaciły składek z różnych powodów, zostały w końcu doprowadzone na skraj ubóstwa. Odebrano im wszystko co mieli, egzekucja długów po pewnym czasie stała się nie skuteczna, bo z pustego i Salomon nie naleje ... teraz zastanów się czy tego byś chciała? i czy faktycznie to takie fajne? Fikcją jest, żeby taki dłużnik wywiązał się kiedykolwiek ze swoich zobowiązań, nie dane jest mu zaczynać spłatę od kwoty głównej, kolejność to: komornik, odsetki i jak dożyje to kwota główna ... więc się tak nie zniesmaczaj ...

  • ~jest 2012-11-16, 07:43

    Zniesmaczona to ty będziesz jak zrobisz to co zapwiedziałaś, tzn. przestaniesz płacić! Abolicja jest wprowadzona głównie dlatego, że osoby, które nie płaciły składek z różnych powodów, zostały w końcu doprowadzone na skraj ubóstwa. Odebrano im wszystko co mieli, egzekucja długów po pewnym czasie stała się nie skuteczna, bo z pustego i Salomon nie naleje ... teraz zastanów się czy tego byś chciała? i czy faktycznie to takie fajne? Fikcją jest, żeby taki dłużnik wywiązał się kiedykolwiek ze swoich zobowiązań, nie dane jest mu zaczynać spłatę od kwoty głównej, kolejność to: komornik, odsetki i jak dożyje to kwota główna ... więc się tak nie zniesmaczaj ...

  • ~zniesmaczona 2012-11-16, 10:32
    pokaż komentarz
  • ~Jagoda 2012-11-16, 13:09

    splacam zalegle skladki systematycznie ,zostalo mi jeszcze 16 rat ,czy w grudniu tez musze zaplacic ,kazdy grosz na wage zlota bo nie pracuje .Czy ktos moze odpowiedziec 

  • ~Pan 2012-11-17, 20:19

    Niewolnik będzie płacił, wolny człowiek znajdzie rozwiązanie. Wasze życie...

  • ~obserwator 2012-11-18, 00:04
    pokaż komentarz
  • ~kazik 2012-11-30, 07:50

    dokładnie, skoro osób które spłaciły jest statunkowo mało-dlaczego są ofiarami tej ustawy!!!mam 26 lat i spłaciłam dług rodziców kredytem pod hipoteke, o długach dowiedzieli się będąc juz na EMERYTURZE!! co miałam zrobić?? wpłaciłam do ZUS ponad 40 TYŚ , a teraz okazuje sie ze wyszłam na IDIOTKE, nie zarabiam dużo -płace raty juz rok, chce mi się wyć!!!!!!!!!!!!!!od dwóch lat nie moge się pozbierać, a ta ustawa...dlaczego nie zaproponowana -choćby zwrotu odsetek i opłat prolongacyjnych tym osobą?? w naszym przypadku to ponad 23 tyś zł- samych odsetek !!

  • ~Poszkodowany 2012-11-20, 08:50

    To ja jestem "bohaterem" tego artykułu i widzę, iż nie wszyscy są zorientowani w temacie.Jeżeli ja będąc w zusie rozmawiam z urzędniczką, mówię, że nie mam na składki ponieważ mam mało zleceń, pani podsuwa mi gotowy druk,mówiąc, że wystarczy zawiesić działalność,informuje, że trzeba taki fakt zgłosić w urzędzie skarbowym. Postępuję ściśle w/g wskazówek urzędniczek, płacę skrupulatnie obliczone w/g okresów zawieszenia składki. Następnie dowiaduję się,iż w ten sposób funkcjonuje wielu rzemieślników prowadzących jednoosobowe firmy, działając tylko na własną szkodę, a NIE NA SZKODĘ ZUS, opłacając pomniejszone składki lub nie płcąc ich wcale, ponieważ mamy okresy bezskładkowe.Jeżeli czytam w Monitorze Księgowego wypowiedź rzecznika prasowego zus,o tym,iż taka forma działania dla przedsięborców jest dopuszczalna,jeżeli dostaję zaświadczenie o niezaleganiu, to ja kogoś okradam???Jeżeli przez ileś lat nikt nie ściga mnie i nie informuje mnieże mam zadłużenie, jeżeli przyjmuje się ode mnie druk o likwidacji działalności i wszystko nadal jest OK, jeżeli po trzech latach otrzymuję zawiadomienie, że jestem winien 60tyś.zł, gdzie większość kwoty to odsetki, to ja postępuję nieprawidłowo????!!!!!! Jaki wierzyciel czeka z informacją do dłużnika i wszczęciem postępowania winykacyjnego prawie dziesięć lat???? ZUS chciał wyrównać swoją niegospodarność, niekompetencję i ogólny bałagan ściąganiem olbrzymich odsetek!!! Mało zaplaciliśmy za wprowadzenie rzekomo doskonałego programu Płatnik, ktory nigdy nie dzialal prawidlowo!!! Zarobila na tym tylko olbrzymie pieniądze firma z Sopotu-Prokom. Za ten burdel nadal muszę płacić-jeździć do sądów,opłacać kancelarię, która napisze fachowo pisma i inne wydatki, nie licząc zmarnowanego czasu i nerwów.Tylko dlatego, że komuś się odmyśliło i stwierdził,że jednak tak nie można działać. Pytam, a od kiedy prawo może działać wstecz?????Jak można,być takim chamem, aby wydać decyzję o ściganiu za niezawinione błędy?? Trzeba w ogóle nie mieć honoru!!!!Tak będzie dopóki urzędnik nie będzie odpowiadał za swoje decyzje!! Czy to ok.400tyś.podmiotów się pomyliło działając rzekomo na szkodę zus,czy zostali wprowadzeni w błąd???Odpowiedzcie sobie sami. To tylko bardzo pobieżne opisanie zaistniałej sytuacji. Zanim ktoś napisze o "cwaniaczkach i zlodziejach" to niech zagłebi się w lekturę w/w tekstu. Teraz powinniśmy wszyscy złożyć pozew zbiorowy przeciwko zus o wprowadzenie w błąd i narażenie na wielkie straty. 

  • ~tak 2012-11-20, 11:07

    Popieram w 100% całkowicie masz rację. ZUS jak i US są swoistymi katami nad przedsiębiorcami, to nie jest państwo dla uczciwych.

  • ~schedenfreude 2012-11-22, 00:14

    No, ciekawe, ze kiedy wielkie molochy przemyslowe mialy wielokrotnie umarzane zaleglosci wobec ZUS nie bylo slychac tylu glosow oburzenia co teraz.

    Tu chodzi o ludzi, ktorzy sa autentycznymi bankrutami czesto, ktorzy zostali wyrzuceni poza nawias, bo powinela im sie noga, a nie dlatego, ze zamiast placic na ZUS woleli wyplacac sobie (jak w tym molochach typu kompanie weglowe) krociowe premie od zyskow (jakich zyskow skoro mieli dlugi?!).

  • ~Jedna z tych 2012-11-22, 08:46

    Ciekawe, ze nikt nie zwrocil uwagi na jeden (wzglednie) zabawny element tej historii: mianowicie te osoby, o ktore chodzi JAKIES skladki oplacaly, tylko, ze w bardzo malym wymiarze.

    Czyli ZUS te pieniadze zgrabnie polknal i jakos ani mysli z tego tytulu byc zobowiazanym do czegokolwiek... Sprowadzajac sprawe do absurdu: a moze by ZUS poodawal te mini-skladeczki z takimi samymi procentami?

    Poza tym - jesli za ten okres "nie podlaga ubezpieczeniu" jak to jest zgrabnie sformulowane w liscie ZUS, no to kropka i tyle, nie podlega, nie liczy mu sie okres skladkowy i juz, nie ma o czym gadac! Nie rozumiem, dlaczego trzeba cos oddawac. Nie nalicza takiemu emerytury od tego okresu i kropka.

    Jesli sie bierze pieniadze to sie ma zobowiazania z tego tytulu - pieniadze wzial ZUS! Wiec ZUS ma zobowiazania, proporcjonalne do tych pieniedzy.  Mam taki feler, ze mysle logicznie...

  • ~Poszkodowany 2012-11-22, 21:03
    pokaż komentarz
  • ~kazik 2012-11-30, 07:43

    ja spłaciłem zadłużenie o którym dowiedziałem sie 2 lata po zamkniciu działalności-pod groźbą zabrania domu w którym mieszkam, został kredyt pod hipoteke na 24 lata.Rozgoryczenie to mało powiedziane co czuje... ta ustawa nie jest sprawiedliwa , osób które spłaciły tak jak ja jest stosunkowo mało, a nie dano im w tej ustawie nawet szans na odzyskanie chociaz -odsetek , które w moim przypadku wyniosły ponad 23 tysiące. Mam nadzieje ze cos jesczez w tej sprawie się wydaży!!!

  • ~atyderr 2012-12-07, 08:38

    Będzie koniec świata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zus umarza składki. ..........A jak nie będzie to kiedy dla tych co nie zamknęli działalności?????????????//

  • ~Bogna 2012-12-09, 10:11

    ja też ,w czasie dzikiej prywatyzacji lecznictwa otwartego zmuszona zostałam do założenia jednoosobowej firmy.Praca moje spełniała wszystkie warunki,aby mieć umowę,ale lekarz wolał nie płacić.Pracę tę wykonywałam przez półtora roku i ze względu na zarobki/1100 zł/ i dwie uczące się córki nie płaciłam składek.Obecnie nadal spłacam te zaległości,chociaż przez 5lat po 700 zł i jeszcze 4 lata dodatkowe 700zł/z pracy/ na pewno spłaciłam dług z nawiązką.Ale z ZUS-em się nie dyskuje i nie wygrywa.Kilka razy pisałam wnioski o umorzenie,bez skutku.Teraz jestem na emeryturze i taką osobę najłatwiej obciążyć,bo się nie wybroni.Może jak ustawa wejdzie w życie ,będę mogła trochę lepiej żyć,bo teraz za 1100zł,przy opłatach w granicach 750-800zł nie można mieć pozytywnego stosunku do życia,do instytucji,do państwa.

  • ~BIVERUS 2012-12-10, 18:50

    A co z hodowaniem długów ? ZUS o zaległościach musi informować niezwłocznie a standardem jest ze czek 8-9lat i wtedy informuje płatnika . Celowo wprowadza tez w błąd płatnków a spraway trwają latami??

  • ~Robert 125 2012-12-12, 20:01
    pokaż komentarz
  • ~wrobiony 2012-12-12, 22:51

    Jak urzedas z zus-u scigał mnie i zmusił do zapłacenia w lipcu w trakcie tworzenia to uczciwie stwierdzam ze jest to bandytyzm ze strony Zus-u wiedzac ze moze dojsc do abolicji scigac do upadłego teraz ja zegna zus i czekam na 70 rok urodzenia na swoje 357 zł emerytury a cwaniaki sie migneli 

  • ~kowal 2012-12-13, 15:18

    ja spłaciłem 45 tyś i czuje się jak największy idiota RP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    USTAWA NIE JEST SPRAWIEDLIWA

  • ~citizen 2012-12-14, 12:32
    pokaż komentarz
  • ~Jezus 2012-12-18, 21:03

    Owoc żywota twojego JE_ZUS!

  • ~Jezus 2012-12-18, 21:03
    pokaż komentarz
  • ~mommo 2012-12-19, 13:23

    no właśnie jakaś makabra! dostałam właśnie pismo - zaległe słądki - nie mam pojęcia skąd i dlaczego. z 2007. mimo, że wcześniej ZUS mi takiej zaleglosci nie wykazywł.  Termin płatnosci - 3 dni!!! ani słowa o sprawdzeniu, odwołaniu i itd. Wariactwo! najpierw szczegóły! potem ewentualna opłata. Oczywiście będę się odwoływała i mam nadzieję, że albo to wyjaśnią albo obejmie mnie abilicja... Ręce opadają.

  • ~zawieszone zale... 2012-12-19, 16:41

    no i jest!!!!!!!!!!!prez\ydent wczoraj podpisał już tę ustawę teraz tylko sprawdzać datę ogłoszenia w dzienniku ustaw i odliczać 14 dni- 15 składam wniosek i wkońcu zacznę żyć jak człowiek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ~JANUSZ LIMANOWA 2012-12-21, 01:19

    Moj tata to uczciwy przedsiebiorca popełnił bład nieswiadomie gdzie Zus kontrolował go  i wprowdził w bład teraz musi zapłacic  prawie 100tys kary 36 tys reszta odsetek gdzie całe zycie nigdy nie zalegał  nikomu odprowadzał składki kazdemu pracownikowi nigdy nie zatrudniał ani nie robił zlecen na "lewo" i masz  tu porzadne panstwo.Ja sie pytam kto rzadzi w tym kraju czy ludzie ktorzy nadzoruja to wszystko maja jakies wyrzuty sumienia?! Niestety prawda jest taka ze nie ma sensu byc prawym obywatelem!!!Zreszta kazdy to wie kto ma z tym wszystkim do czynienia i zgadzam sie z "Zniesmaczona"(oczywiscie nie namawiam nikogo do nie płacenia jakichkolwiek zobowiazan w stosunku do panstwa)

  • ~jam 2012-12-23, 21:08

    jak się to ma w stosunku do milionów przedsiębiorców którzy płacili składki ....???  tak się nie robi, to bardzo niewychowawcze.... to bardzo zła decyzja !!!

  • ~G.H. PŁOTY 2012-12-27, 22:02
    pokaż komentarz
  • ~M2k4 2012-12-28, 13:58

    I tak by tego nie sciagneli :)

    Pozdro dla normalnych, coz a nasz kraj jesli nie zmieni sie w nim mentalnosc Polakow pojdzie kiedys na dno.

    Tu nawet nie chodzi o ludzi ktorzy nie placa skladek, tylko o "caloksztalt".

    Nie jest zlodziejem ten co nie mial i nie zaplacil tylko ten co mial a nie zaplacil lub ukradl w inny sposob spora kwote.

     

    Pozdr

  • ~jagoda4 2013-01-03, 10:37

    A GDZIE TA ABOLICJA ;DZIS MAMY 3 STYCZEN A W ZUS ZADNEJ KONKRETNEJ INFORMACJI JAK BY TEGO NIE BYLO ; ZERO WNIOSKOW  TO JEST KPINA  Z LUDZI :ZAPEWNE TEGO NIE PUSCICIE

  • ~Maleńka 2013-01-07, 06:22
    pokaż komentarz
  • ~Maleńka 2013-01-07, 06:24

     

    A i jeszcze zapomniałam dodatać że większoś z tych pieniędzy do oddania za tate ... to że tak powiem... osetki.....

  • ~odp 2013-01-15, 18:29

    Dotyczy, z tego co wiem. Tak mi doradzili prawnicy na dokumenti.pl. A tu jest ich artykuł na ten temat i darmowy wniosek.

  • ~ja232323 2013-01-07, 16:16

    Witam
    Mam zapytanie. w roku 2006r. prowadziłam działalność gospodarczą w 3 miesiące nie opłaciłam składki 51. od 2007 roku zawiesiłam działalność w czerwcu 2010 r. została ona zamknięta. W X.2010 podpisałam układ ratalny który płace do dzis po 50 zł miesięcznie czy mogę skorzstac z abolicji?
     

  • ~faremka 2013-01-08, 16:01
    pokaż komentarz
  • ~gość2 2013-01-15, 18:35
    pokaż komentarz
  • ~Oszukany123 2013-01-14, 17:44

    KUR>>>>>> WA........ Równo rok temu skończyłem spłacać 40 tyś zł dla ZUS. W jakim ja kraju żyję?? Co to ma kur... być. Złotówki już im nie zapłacę. "Cena kompromisu"... w dupie mam taki kompromis. ZŁODZIEJE I TYLE... niech mi odsetki chociaż teraz oddadzą... 

  • ~kol 2013-01-15, 18:27

    Polecam na dokumenti.pl tam jest artykuł i darmowy wniosek w tej materii.

  • ~and. 2013-02-11, 14:20

    no własnie choc odsetki, a co do lat pracy i wartosci tych pieniedzy-wpłacajac dług 44 tys-bedac juz na emeryturze doliczyli mi 20 zł, teraz sprawa jest w sądzie pracy!

  • ~Kalina 877 2013-01-14, 23:14

    Gdzie można znaleźć ten wniosek (formularz) w Internecie? Bo na stronach ZUS-u jest jakiś wzór wniosku o umorzenie, ale dokument ten datowany jest na 2010 rok więc to chyba nie ten..może ktoś już wypełniał takowy.

    Będę wdzięczna za informację.

  • ~gość2 2013-01-15, 18:33

    Tutaj jest darmowy i sprawdzony wniosek wystarczy rejestracja konta i już.

  • ~niewiem 2013-01-15, 10:47

    Długo szukałem odpowiedzi, kiedy można skorzystać z abolicji w 2013. Ja niestety nie mogę, ale polecam Wam artykuł tutaj http://dokumenti.pl/artykul_umorzenie-zaleglych-skladek-na-zus--dla-kogo-abolicja_117.html - można tez tam za darmo wypełnić wniosek do zus i wydrukować

  • ~Romek 2013-01-21, 20:31

    witam, ja za namową kolegi oddałem sprawę zaprzyjaźnionej firmie, która niewiele za to wzięła, a ja nie musiałem stać w kilkumetrowej kolejce do okienka; adres to abolicjazus.net, jak komuś zależy na czasie i świętym spokoju to zachęcam - nie wiem czy są inne firmy, które się tym zajmuja

  • ~to nie jest tak... 2013-02-23, 21:05

    Umorzenie składek ZUS nie jest automatyczne, a sam wniosek może przyspożyć osobie wnioskujących więcej problemów niż pożytku. Osobiście uważam, że to bardzo dobra ustawa, szczególnie w tak trudnych czasach dla przedsiębiorców jak teraz. Przecież lepiej, żeby firma przetrwała- niejednokrotnie takie firmy dają zatrudnienie innym, więc pomysł dobry, choć może budzić kontrowersje szczególnie wśród osób, które opłacały składki (więcej na temat wnisku o umorznie długu ZUS).

  • ~_JACEK_ 2013-02-24, 01:07

    teoretycznie umarzają, ale jak sam zwróciłem się do ZUS, to pojawił sie 1.000 problemów. Nie wiadomo było, kto za co odpowiada, czy na pewno mogę umorzyć swoje składki. Urzędników "ustawili" - dosłownie - Panowie z www.umorzeniaskladekzus.pl. Nie twierdzę, ze jedynie oni potrafią pomóc, ale twierdzę, że warto korzystać z profesjonalistów przy umorzeniu, bo prawdopodobnie, gdybym działał sam, to nie wiem, czy ZUS nie przekonałby mnie, że faktycznie umorzenie nie należy mi się za ten okres.
    _Jacek_

  • ~Franka 2013-04-02, 11:47

    Abolicja, dobra rzecz o ile oczywiście ludzie specjalnie nie będą opłacali ZUS-u, gdyż będą wiedzieli, że kiedyś im to umorzą. Znając nasze społeczeństwo, pewnie tak będzie... Swoją drogą warto być na bieżąco z przepisami dotyczącymi prowadzenia firmy.  Czytanie porad biznesowych i nowości na http://msp.ekenia.eu może bardzo poprawić sytuację w firmie.

  • ~janka 2014-03-28, 14:16

    Ciekawe czy mnie obejmie. Zalegam ze składkami- www.skladkizus.waw.pl/ i nie mam z czego ich zapłacić. Mam nadzieję, że jakoś mi pomogą.