A A AAktualnościkomentarze (17)

Energetyczne Centrum. Nie kupuj prądu w ciemno!

Bo przychodzą rachunki za energię i nierzadko okazuje się, że... nie są niższe od dotychczasowych

Fot.: sxc

Bo przychodzą rachunki za energię i nierzadko okazuje się, że... nie są niższe od dotychczasowych

Za zerwanie umowy Energetyczne Centrum SA z Radomia nalicza kary umowne. I nie są to niskie kwoty. To może być nawet tysiąc złotych. Zanim więc zawrzesz umowę, bardzo dokładnie ją przeczytaj.

Już 50 tysięcy klientów podpisało umowy  na zakup energii elektrycznej z Energetycznym Centrum SA w Radomiu. Także do Włocławka ta firma  przysyła swoich przedstawicieli. Ci często pukają  do mieszkań osób starszych, mieszkających samotnie.

Skutek? Kolejne, zawierane umowy. Ale też rozczarowanie. Bo przychodzą rachunki za  energię  i nierzadko okazuje się, że... nie są niższe od dotychczasowych. A w dodatku do prądu doliczone jest ubezpieczenie zdrowotne.

Krystyna Watkowska, miejski rzecznik konsumentów we Włocławku, przyznaje, że codziennie do biura przychodzi kilku, a nawet kilkunastu klientów Energetycznego Centrum SA w Radomiu z prośbą o pomoc w rozwiązaniu umowy.

Zasada jest taka - w ciągu dziesięciu dni można odstąpić od umowy zawartej w domu bez  żadnych konsekwencji. - To jest zapisane - podkreśla Krystyna Watkowska.  Problem jednak w tym, że nie wszyscy  czytają umowy. A niektórzy dopiero po otrzymaniu pierwszych faktur, po miesiącu czy dwóch orientują się, na co się zgodzili. I wtedy przerażenie!

- Nie miałam pojęcia, że integralną częścią umowy jest ubezpieczenie - twierdzi Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).  Czy  po  upływie miesiąca lub dwóch można z takiej umowy bezkarnie zrezygnować?

Krystyna Watkowska twierdzi, że na początku nie było z  tym problemu. Ale teraz Energetyczne Centrum SA z Radomia nalicza kary za zerwanie umowy. I nie są to małe kwoty.  - Nawet tysiąc złotych - dodaje rzecznik.

Skontaktowaliśmy się wczoraj telefonicznie z Energetycznym Centrum SA.  Rzecznik radomskiej firmy Rafał Dawidowski zapewnił nas, że jest możliwość „rozpakietowania umowy”, to znaczy można umowę z ubezpieczeniem zamienić na taką bez ubezpieczenia.

To w miesiącu oszczędność co najmniej 38 złotych.

Komentarze (17)

 • ~Wolnomularz 2012-08-21, 16:13
  pokaż komentarz
 • ~Kasia42 2012-09-05, 16:25
  pokaż komentarz
 • ~monikaLublin 2012-09-20, 21:10
  pokaż komentarz
 • ~ryhu87 2012-09-21, 20:34
  pokaż komentarz
 • ~kora.sap 2012-09-29, 21:04
  pokaż komentarz
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.