A A AZ regionukomentarze (3)

Galeria Alfa w Grudziądzu - przedsiębiorcy biją się o miejsce!

Budowa całej galerii Alfa ma kosztować ok. 175 mln zł.

Budowa całej galerii Alfa ma kosztować ok. 175 mln zł.

Prawie 80 proc. powierzchni powstającej w Grudziądzu galerii Alfa już wynajął handlowcom Andrzej Radecki, prezes firmy budującej obiekt - JWK Inwest.

Cała galeria handlowa posiada powierzchnię 22 tys metrów kw. Najemców ma już cała część gastronomiczna, licząca 450 m kw. (m.in. wchodzi KFC).

Oni już mają swoje miejsce w Galeria Alfa

- Widoczna już cześć okrągła gmachu - to fragment parkingu. W sektorze spożywczym rozlokuje się market Piotr i Paweł, a w boksach handlowych pojawi się około 70 sklepów, m.in. New Yorker, perfumeria Douglas, Reeder, Deichmann, H&M, Euro RTV AGD - informuje prezes Radecki. - Multikino, zgodnie z projektem, mieścić się będzie na najwyższej, drugiej kondygnacji obiektu. Centrum Filmowe Helios SA już przejęło przeznaczoną na multipleks powierzchnię i aranżuje ją pod swoje potrzeby. Ma swoich, wyspecjalizowanych w urządzaniu kin, podwykonawców.

Przeczytaj: Grudziądz. Niebawem rozpocznie się budowa hal "Limito"

Grudziądzkie multikino będzie miało 5 sal. Największa, na 500 miejsc, jest półokrągła. Nie tylko z dużym ekranem, ale i sceną.
Po 2013 r do kin sieci Heliosa mają trafić projektory cyfrowe.

W Grudziądzu czekają na multikino

Nastolatek, Kacper Odrowski, jak wielu jego kolegów, uważa, że wielosalowe kino to nowe możliwości ciekawego spędzania wolnego czasu na miejscu, bez wyjeżdżania z miasta.
Grudziądzkie multikino, które mieścić się będzie na najwyższej kondygnacji galerii Alfa, liczy pięć sal. Największa, na 500 miejsc, będzie półokrągła. Nie tylko z dużym ekranem, ale i sceną. Przewidziane jest zainstalowanie dwóch projektorów: tradycyjnego i nowoczesnego 3D. Wygodne fotele zapewniają komfort przez 16 godzin. Osoby siedzące w nich nie powinny odczuwać zmęczenia w przeciągu takiego właśnie czasu. W fotelach będą m.in. uchwyty do kubków. W kinach Helios ostatnie dwa rzędy tworzą wygodne sofy, zamiast foteli. Tak ma być i u nas. Cztery mniejsze sale pomieszczą od 120 do 200 widzów każda. Tu wyświetlane będą także filmy trudne, o najwyższych walorach artystycznych. W Grudziądzu mają pojawiać się bez „poślizgu” najnowsze hity filmowe, wchodzące na ekrany w całej Polsce.

Poza tym: - W hallu widz przygotuje się do oglądania filmu - zapowiada wiceprezes Centrum Filmowego Helios Inwestycje Jan Bogdan. - Nowoczesne informowanie o programie kinowym i filmach, rezerwacja biletów przez internet, ułatwią zadanie widzom. Będzie kawiarnia i bar piwny. Planujemy też wystawy sztuki miejscowych artystów.

Przeczytaj: Wal-Mart zasłynął w USA z tego, że zniszczył mały handel. Chce kupić Reala w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i Włocławku

Czy nowy obiekt nie jest miejscem odpowiednim dla Jerzego Rębisza, który przez wiele lat prowadzi w mieście jednosalowe kino „Helios”?
- Już powinienem odpoczywać na emeryturze! - wyjaśnia Jerzy Rębisz. - Poza tym: mamy rewolucję technologiczną. Minął czas sal jednokinowych. Trudno od dystrybutora dostać dobry film, nie dając gwarancji częstej projekcji. Wyświetlimy jeszcze „Bitwę Warszawską” Hoffmanna i czekam na zmianę warty. W multikinie nie decyduje się o repertuarze, bo ten wybiera centrala. To całkiem inna praca.
Budowa całej galerii Alfa ma kosztować w granicach 175 mln zł. Cały obiekt ma powierzchnię ponad 50 tys. m kw.

Parking obliczony jest na około 700 miejsc (na dwóch kondygnacjach). Wcześniej planowano parking podziemny, jednak m.in. z uwagi na częste zalewanie błoni przez Wisłę, zmieniono projekt.
Przy budowie galerii pracuje ponad 100 pracowników. Otwarcie galerii, w tym multikina, nastąpi 14 marca 2012 r.

 

Komentarze (3)

 • 2011-08-27, 18:37

  piotr i paweł znowu?po 1wsze jes już po drugiej stronie ulicy owy supermarket a po 2gie drożyzna jak nie wiem:)

 • 2011-08-27, 20:26

  Po 1wsze Piotr i Paweł jest już i to wystarczy, jednak nie zgodzę się że drożyzna jak nie wiem, bo w porównaniu do wszystkich innych grudziądzkich marketów jakość bije wszystkie inne markety na głowę.
  Po 2gie jakie k***a multikino? Czy tak trudno napisać multipleks kinowy? Nazwa Multikino jest nazwą zastrzeżoną przez Multikino sp. z o.o. a w Grudziądzu powstaje zespół kinowy konkurencyjnej firmy "HELIOS". Wiem, ze to potoczne nazwy ogólnie stosowane przez społeczeństwo, ale chociaż serwisy informacyjne mogły by uświadamiać publikę o poprawnej formie a nie dodatkowo wprowadzać w błąd...
  Po 3cie chwała za H&M, KWC, Douglas i inne nowe marki powstałe w grudziądzkiej Alfie, ale mimo wszystko jestem zdania że poszły grube grube łapówy a żeby zamiast Media Markt-u było kolejne RTV Euro AGD... Dam sobie rękę albo inną część ciała uciąć że istniejące marki AGD RTV IT nie dopuściły nowych sprzedawców na rynek przekupując osoby decyzyjne. Media Markt, który wstępnie miał powstać, ma to w du**e bo i tak Grudziądz ze swoim bezrobociem nie jest opłacalnym rynkiem, ale podejrzewam że gdyby na ich wniosek, prokuratura zbadała by te wszystkie umowy, przetargi to dopatrzyła by się sporo nieścisłości...

 • 2011-09-16, 14:44

  Może i drożyzna ale jaka elegancja. Produkty na półkach są estetycznie poukładane jest zawsze czysto. I znajdziesz tam produkty dla koneserów, których w jakimś innym markecie typu kaufland nieznajdziesz.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.