A A AZ regionukomentarze (22)

Galeria Kujawska. Powstanie nowe centrum handlowe, największe w Bydgoszczy!

Oto wizualizacja przyszłej Galerii Kujawskiej

Oto wizualizacja przyszłej Galerii Kujawskiej

ECE planuje otwarcie Galerii Kujawskiej w Bydgoszczy. Budowa ma ruszyć wiosną przyszłego roku.

Czytaj też: Galeria Pomorska Bydgoszcz. Część gastronomiczna zmieniła się nie do poznania, są nowe restauracje!

Otwarcie nowej Galerii Kujawskiej w Bydgoszczy, jak dotąd największej z centrów wybudowanych przez ECE Projektmanagement Polska, jest zaplanowane na czwarty kwartał 2014 roku.

Galeria Kujawska: 48 tys. metrów kwadratowych

Nowy obiekt handlowy w Bydgoszczy pomieści ok. 180 lokali, będzie liczył ok. 48 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wynajmu. ECE Projektmanagement Polska   kontynuuje prace projektowe i jednocześnie prowadzi komercjalizację nowego centrum handlowego, obecnie funkcjonuje pod nazwą Galeria Kujawska.

Budowa Galerii Kujawskiej ma ruszyć wiosną 2013. roku Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro. Będzie to największy obiekt łączący funkcje handlowo – usługowo – rozrywkowe zlokalizowany w Bydgoszczy.

Czytaj też i zobacz: Wiemy, jak będzie wyglądała Galeria Makrum w Bydgoszczy (obejrzyj wizualizację)

Galeria Kujawska już w marcu 2011 uzyskała pozwolenie na przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Całkowite usunięcie obiektów o łącznej kubaturze 185 tysięcy metrów sześciennych zlokalizowanych na terenie byłych zakładów graficznych ORTIS przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy zostało ukończone na początku roku 2012.

- Decyzja środowiskowa jest w przygotowaniu, spodziewamy się jej za kilka miesięcy. O pozwolenie na budowę planujemy wystąpić jesienią tego roku  – mówi Leszek Sikora, dyrektor Działu Rozwoju w ECE Projektmanagement Polska.

ECE zarządza 180 galeriami w Europie! 

Firma ECE już od roku 1965 działa jako deweloper i projektant dużych centrów handlowych, realizuje i wynajmuje swoje obiekty, a także zarządza nimi. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. Zarządza  180 galeriami handlowymi, m.in. Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Altmarkt-Galerie w Dreźnie, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu, Thier-Galerie w Dortmundzie oraz Rhein-Galerie w Ludwigshafen. 

Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 16 galerii handlowych, w tym Forum Mittelrhein w Koblencji, Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, Milaneo w Stuttgarcie, BahnhofCity przy Dworcu Głównym w Wiedniu czy Marmara Park w Istambule.

Czytaj też: Bydgoszcz. Biznesmen wybudował ekskluzywną galerię wnętrz [LISTA SKLEPÓW, KTÓRE SIĘ TAM ZNAJDĄ] 

 

Komentarze (22)

 • 2012-03-04, 09:41

  Kolejna galeria......a jeszcze ma być CH "Makrum"....moze jakiś zakładzik produkcyjny????Najmniejszy, ale produkcyjny !!! Bo jeżeli nie, to po co UTP ???Po co masy inżynierów???

 • 2012-03-04, 09:52

  żeby zarobić

 • 2012-03-04, 10:33
  pokaż komentarz
 • 2012-03-04, 18:46

  Spokojnie i nie tykaj nie swego prezydenta. Ta galeria to największa w regionie to też dużo miejsc pracy. Mniej zawiści to więcej mądrości.

 • ~jebnijsiewleb 2012-08-15, 10:24

  chyba kurwa bedziesz miala miejsca pracy w galeriach no nie ? mało tam osób znajdzie prace ?

  w dodatku dzięki takim galeriom Bydgoszczy więcej zyska . ;]

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.