Galeria Pomorska Bydgoszcz. Będzie kino Helios!

Kino pomieści ponad 1100 widzów i będzie miało powierzchnię 2460 metrów kwadratowych

Kino pomieści ponad 1100 widzów i będzie miało powierzchnię 2460 metrów kwadratowych

Generalny wykonawca wybrany, rusza budowa kina Helios w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy.

AMB Group zostało generalnym wykonawcą kina Helios, które powstanie na terenie Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Przeczytaj też: Galeria handlowa, biurowiec, hotel, kino? Węgierski deweloper ma wizję zmian w centrum Torunia!

Galeria Pomorska podpisała w zeszłym roku z firmą umowę o generalne wykonanie multipleksu, który powstanie na pierwszym piętrze centrum handlowego. W ramach umowy generalny wykonawca zobowiązał się do przeprowadzenia prac konstrukcyjnych związanych z budową siedmiu audytoriów i pomieszczeń technicznych kina takich jak projektorownie oraz pokoje dla pracowników. Gotowy multipleks pomieści ponad 1100 widzów i będzie miał powierzchnię 2460 metrów kwadratowych.

Czytaj: Galeria Alfa w Grudziądzu - przedsiębiorcy biją się o miejsce!

- Wszystkie prace związane z budową kina będą prowadzone w taki sposób, aby zminimalizować ich wpływ na codzienne funkcjonowanie galerii - wyjaśnia Shane Scott, dyrektor Resolution Property. - Na przykład nie ulegnie zmianie liczba miejsc parkingowych dla klientów i znaczna część prac będzie odbywać się wieczorami, co spowoduje, że będą one niemal trudne do zauważenia przez naszych klientów i najemców.

Czytaj również: Galeria Pomorska Bydgoszcz. Część gastronomiczna zmieniła się nie do poznania, są nowe restauracje!

- Audytoria budujemy w konstrukcji stalowej wraz z lekką podłogą systemową - mówi Wojciech Heliasz z DTZ, firmy bezpośrednio nadzorującej prace. - To jest pierwsza lub jedna z pierwszych takich realizacji w kraju, zwłaszcza, że jedna z siedmiu sal, tzw. premierowa, pomieści około 450 widzów. Wejście do kina będzie prowadziło poprzez ruchome schody i windy wychodzące z części gastronomicznej galerii wyremontowanej w ubiegłym roku.

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.