A A AAktualnościkomentarze (36)

Historia w BIK. Teraz można ją sprawdzić samemu w internecie

Poznanie  historii w BIK na stronie www pomoże m.in. przygotować się do wizyty w banku

Fot.: SXC

Poznanie historii w BIK na stronie www pomoże m.in. przygotować się do wizyty w banku

Każdy użytkownik może mieć bieżący wgląd do własnej historii kredytowej w BIK, a usługa alertów SMS pomoże uchronić się przed wyłudzeniem kredytu.

-Teraz każdy konsument korzystając z pakietów dostępnych na www.bik.pl, może dobrze przygotować się do wizyty w banku - mówi Rafał Bednarek, wiceprezes Biura Informacji Kredytowej. - BIK umożliwił klientom wygodny i szybki dostęp do informacji o historii spłat swoich kredytów oraz oceny punktowej. Jednocześnie użytkownik portalu ma szansę na bieżąco monitorować dane przekazywane przez banki i SKOK-i do BIK.

Historia w BIK. Sprawdzając można zabezpieczyć się przed nadmiernym zadłużeniem

Uruchomienie nowego portalu internetowego ma na celu nie tylko zapewnienie klientom stałego dostępu do ich historii kredytowej w BIK, ale także zwiększenie ich świadomości jako uczestników rynku finansowego.

- W dłuższej perspektywie takie podejście powinno się przełożyć na odpowiedzialne i przemyślane korzystanie klientów z usług bankowych, a jednocześnie zabezpieczać przed nadmiernym zadłużaniem - komentuje Bednarek.

Dodajmy, że w ramach swoich obowiązków wynikających z ustawy Prawo bankowe, oprócz działań komercyjnych w postaci sprzedaży pakietów, BIK raz na pół roku udostępnia darmowy raport na temat historii kredytowej (Pakiet Minimalny). Aby pobrać taki raport wymagana jest jedynie opłata aktywacyjna - 1 zł.

Źródło: BIK
Oceń

Komentarze (36)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.