A A AAktualnościkomentarze (1)

Ile płacą w Biedronce? Pracownicy tej sieci zarobią o 4 proc. więcej, czyli 1870 zł brutto

Ile płacą w Bieronce? Więcej niż wynosi minimalna pensja w kraju

Ile płacą w Bieronce? Więcej niż wynosi minimalna pensja w kraju

Ile płacą w Biedronce? Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel tej sieci sklepów podjął decyzję o kolejnej podwyżce wynagrodzenia dla pracowników sieci - informuje portal Dlahandlu.pl.

Czytaj też: Rewolucja w Biedronce. Kasjer wytropi przeterminowaną żywność podczas skanowania ceny

Pisze też, że regularne podwyższanie poziomu wynagrodzeń jest elementem polityki pracowniczej Biedronki. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 4 proc. Po podwyżce minimalna płaca w Biedronce wyniesie 1870 zł brutto miesięcznie.

Czytaj też: Polska Biało-Czerwoni. Dlaczego piłkarze kojarzą się z Biedronką, a Euro 2012 z Adidasem?

Płaca w Biedronce wyższa niż minimalna w kraju

Po podwyżce minimalne wynagrodzenie podstawowe jest o blisko 25 proc. wyższe, niż płaca minimalna w kraju (1500 zł). W ostatnich 6 latach płaca minimalna w sieci wzrosła o ponad 50 proc. Biedronka od wielu lat jest liderem w prowadzeniu odpowiedzialnej polityki pracowniczej. Każdy z pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych, obok wspomnianej podstawy wynagrodzenia, jest objęty systemem premiowym. Średnia miesięczna premia na stanowisku kasjera w roku 2011 wyniosła prawie 300 zł - pisze portal Dlahandlu.pl

Czytaj też na Regoporaca.pl: Jak się pracuje w hipermarketach?

Podaje, że pracownicy Biedronki otrzymują także jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku. Objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu należą również wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków oraz programy pomocy dla potrzebujących.

Premie w Biedronce, jakie?

W latach 2010 i 2011 pracownicy, decyzją zarządu, otrzymali również dodatkową premię, związaną z dobrymi wynikami uzyskiwanymi przez sieć Biedronka. Kolejna taka premia, w wysokości 1250 złotych brutto, zostanie wypłacona w miesiącu - kończy portal Dlahandlu.pl

Czytaj też: Biedronka. Sprzedaż sieci wzrosła o 25,3 proc.
 

Komentarze (1)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.