A A AAktualnościkomentarze (9)

Konkurent Pesy, Newag, wyprodukuje pociągi dla Małopolski. Oferta bydgoskiej firmy była rażąco niska?

Pociąg Impuls Newaga

Fot.: Newag

Pociąg Impuls Newaga

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił w całości skargę Pesy do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu.

Jak napisał rynek-kolejowy.pl, przedmiot zamówienia obejmował dostawę 12 nowych elektrycznych zespołów z kompleksową obsługą gwarancyjną i utrzymaniem. Małopolska najpierw wybrała ofertę Pesy w wysokości 292,5 mln zł brutto. Producent ten chciał za tę kwotę dostarczyć pociągi Acatus Plus, ale była to oferta niższa o 29,9% od ceny rynkowej, ustalonej przez urzędników woj. małopolskiego na podstawie oświadczeń producentów. Z tego względu rozstrzygnięcie zostało oprotestowane przez nowosądecki Newag. Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do opinii Newagu i stwierdziła, że oferta Pesy była rażąco niska. Bydgoski producent podkreślał, że prawidłowo wyliczył cenę. Dlatego też złożył skargę przed Sąd Okręgowy w Krakowie. Sąd oddalił jednak skargę w całości, co otwiera województwu i Newagowi drogę do podpisania umowy.

Źródło: Rynek Kolejowy

Komentarze (9)

 • ~Deyna 2016-02-15, 14:10

  Budżet tego zakupu przedstawiony przez Kolej Małopolską to 319 mln, w ofertach Pesa dała 292 mln a Newag 374 mln. Z tej perspektywy to Newag bardziej zawyżył niż Pesa zaniżyła, dziwna sytuacja.

 • ~Leonard Borowski 2016-02-15, 17:02

  Bo Polska to "taka dziwna kraja". Nie dasz, nie masz. A od czego są tzw.sądy ?  Przeważnie sprzedajne jak zwykłe dziwki pod latarnią...W Polsce nie warto palcem w bucie kiwnąć, aby nie zapłacić od tego podatku i utrzymywać w ten sposób mafie urzędnicze.

 • ~viper 2016-02-15, 17:37

  Pracowałem w Pesie 6 lat !!! I powiem Wam,że nie wsiądę w żaden ich pojazd!!!! Mam rodzinę,którą Kocham

   

 • ~PESOWIEC 2016-02-15, 19:41

  ja pracuję  w Pesie 10 lat i wsiadam i jeżdżę z rodziną i ze znajomymi a ty cieciu możesz latać balonem lub jedż z rodzina w woły pajacu

  a pracowałes chyba na Placu Wolności w szalecie

   

 • ~LocoP 2016-02-16, 08:49

  To nie wsiadaj, przynajmniej będzie więcej miejsca dla normalnych pasażerów takich jak ja, którzy codziennie dojeźdzają ich produktami do pracy i są bardzo z tego zadowoleni.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.