A A AAktualnościkomentarze (0)

Pesa z Nagrodą 25-lecia Pulsu Biznesu [lista laureatów]

Pesa z Nagrodą 25-lecia Pulsu Biznesu [lista laureatów]

Fot.: Archiwum/Andrzej Muszyński

Polska marka na świecie dla najlepszej ekspansji zagranicznej polskiej firmy - nagroda dla Pesy.

Nagdrody Pulsu Biznesu otrzymali:

1. Przedsiębiorca 25-lecia dla osoby, która odniosła najbardziej spektakularny sukces w biznesie. Tytuł otrzymali Jan Kulczyk oraz Michał Sołowow.

2. Polityk reformator dla najbardziej zasłużonego polityka dla rozwoju gospodarczego. Nagrodę w tej kategorii otrzymał prof. Leszek Balcerowicz.

3. Zagraniczny inwestor 25-lecia dla firmy, która była liderem inwestycji i stworzyła najwięcej miejsc pracy. Na ten tytuł zasłużył portugalski koncern Jeronimo Martins, największy spożywczy detalista na polskim rynku.

4. Polska marka na świecie dla najlepszej ekspansji zagranicznej polskiej firmy. Nagroda przypadła w udziale bydgoskiej firmie Pesa, która dostarcza pojazdy m.in. pojazdy m. in. do Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Czech, Węgier i Białorusi.

5. Metamorfoza 25-lecia dla najbardziej udanej transformacji państwowego molocha. Nagroda została podzielona na dwie kategorie w kategorii "Przemysł" nagrodę otrzymała największa polska firma - PKN Orlen, a w kategorii "Usługi" - największy ubezpieczyciel w regionie Europy Środkowo-Wschodniej PZU.

W ten sposób została zainaugurowana trzecia edycja programu Czas na patriotyzm gospodarczy - inicjatywy dziennika "Puls Biznesu", która ma na celu promować wśród polskich przedsiębiorców obywatelskie postawy i sprawić, by płacenie podatku CIT było dla nich powodem do dumy.


Nagrody dla największych płatników podatku CIT w Polsce, z rąk wicepremierów Elżbiety Bieńkowskiej i Janusza Piechocińskiego oraz ministra Mateusza Szczurka odebrali prezesi przedsiębiorstw, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia:

1. Miejsce - KGHM Polska Miedź
2. Miejsce - PKO Bank Polski
3. Miejsce - Bank Pekao
4. Miejsce - PKN Orlen
5. Miejsce - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna
6. Miejsce - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo
7. Miejsce - Bank Zachodni WBK
8. Miejsce - Jeronimo Martins Polska
9. Miejsce - PZU
10. Miejsce - Jastrzębska Spółka Węglowa

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.