A A AAktualnościkomentarze (12)

PIT 2013 przez internet. Wtedy na zwrot podatku poczekasz tylko kilka dni

PIT 2013 przez internet. Pieniądze przyjdą szybciej, niż gdy zaniesiemy go do urzędu skarbowego. Wtedy można czekać do trzech miesięcy

Fot.: Archiwum

PIT 2013 przez internet. Pieniądze przyjdą szybciej, niż gdy zaniesiemy go do urzędu skarbowego. Wtedy można czekać do trzech miesięcy

Mimo afer z fundacjami, większość podatników z naszego regionu nadal chętnie dzieli się jednym procentem z organizacjami.

Trzeba wiedzieć komu konkretnie przekazać pieniądze - radzi pani Jadwiga z Torunia. - Dziecko mojej znajomej od lat ciężko choruje, potrzebne są pieniądze na rehabilitację. Wspieram fundację, która pomaga tej rodzinie. Jedna afera nie może zabić chęci dzielenia się z potrzebującymi.

Chętniej dzielą się jednym procentem, gdy wiedzą z kim

- Nie sądzę, by ci, którzy znają nasze stowarzyszenie i wiedzą, jak ciężko chorymi się opiekuje, nagle zrezygnowali z pomagania nam - komentuje Iwona Budzińska z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Chorobą Huntingtona. - Wręcz przeciwnie, ludzie chcą nas wspierać. Huntington to straszna genetyczna choroba. Wielu cierpiących na nią dopiero od nas dowiedziało się, co im dolega, bo lekarze leczyli ich na przykład na Parkinsona. Jednak martwi to, że nietórzy próbują wykorzystać tragedię innych dla własnych korzyści.

Mieszkańcy Bydgoszczy wysłali 20370 takich zeznań, co daje 9. miejsce w kraju. Torunianie złożyli ich 9604 (26. miejsce), natomiast Włocławek z 4826 zajął 64. miejsce.

- W kujawsko-pomorskich urzędach skarbowych nie zauważono, by podatnicy nagle stracili ochotę do dzielenia się jednym procentem z organizacjami pożytku publicznego. - mówi też  Maciej Cichański, rzecznik Izby Skarbowej w Bydgoszczy. . - Zdecydowana większość tych, którzy już rozliczyli się z fiskusem, zrobiła to.

Dotąd do naszych urzędów skarbowych trafiło prawie 50 proc. spodziewanych deklaracji. Coraz częściej mieszkańcy regionu wykorzystują w tym celu internet. - Złożono elektronicznie już ponad 69 tysięcy zeznań, a za cały ubiegły rok wpłynęło ich 67 tysięcy - informuje Cichański.

PIT 2013 przez internet: szybszy zwrot  ulg

Składanie deklaracji podatkowych przez internet jest najtańszą, najszybszą i najwygodniejszą formą rozliczenia z urzędem skarbowym. - I ma jeszcze jedną ważną zaletę: - Osoby, które skorzystały z ulg - rodzinnej, rehabilitacyjnej czy internetowej - a jest ich wiele, szybciej otrzymają zwrot podatku.  Często mają pieniądze już po kilku dniach, podczas gdy ktoś wysyłający je pocztą może czekać do trzech miesięcy.
 

Komentarze (12)

 • ~samok 2013-04-04, 14:16
  pokaż komentarz
 • ~Aggie 2013-04-07, 14:00

  Chyba zbyt emocjonalnie podchodzi Pan/Pani do sprawy. Elektronicznie PITy rozliczane są szybciej, bo nikt nie musi danych wprowadzać do systemu - one są automatycznie generowane, weryfikowane i przesyłane z elektronicznie przesłanych dokumentów. Dlatego trwa to szybciej. Co do umiejętności bądź dostępności dokomputera - nawet jeżeli Pan/Pani nie może w ten sposób złożyć zeznania - proszę poprosić koleżankę, sąsiada, kuzyna, znajomego. Nie żyje Pan/Pani na bezludnej wyspie:) Pozdrawiam (nie jestem pracownikiem US)

 • ~Ilo 2013-04-10, 12:38
  pokaż komentarz
 • ~lili 2013-05-04, 16:55

  ja też rozliczałam się 12 marca przez internet i zwrot również do mnie jeszcze nie dotarł

 • ~weimarek 2013-05-11, 19:16

  Ja rozliczałem się przez internet 17 marca i też do tej pory nie dostałem zwrotu. A więc jak zwykle - ściema. Szkoda ...

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.