A A AAktualnościkomentarze (5)

Pożyczki społecznościowe. Prywatne osoby pożyczają sobie pieniądze na dowolny cel

Pożyczki społecznościowe. Dziś na świecie funkcjonuje kilkadziesiąt platform, umożliwiających bezpośrednie pożyczanie pieniędzy w sieci

Pożyczki społecznościowe. Dziś na świecie funkcjonuje kilkadziesiąt platform, umożliwiających bezpośrednie pożyczanie pieniędzy w sieci

Portale społecznościowe umożliwiają pożyczanie pieniędzy bezpośrednio między ludźmi, bez wychodzenia z domu i pośrednictwa banków przy finansowych operacjach.

Pożyczki społecznościowe to ciekawa propozycja nie tylko dla pożyczkobiorców, ale również dla osób, które chcą przeznaczyć swoje wolne środki na zyskowną inwestycję.

Czytaj też: W Kokosie.pl obcy ludzie pożyczają sobie pieniądze. Jakie mogą być skutki?

Social lending, czyli pożyczki społecznościowe   

Erę portali typu social lending (w polskim tłumaczeniu oznaczającym pożyczki społecznościowe) zapoczątkował, założony w 2005 roku, brytyjski serwis Zopa.com.
Zakładał on bardzo proste działanie osoby zainteresowane wzięciem pożyczki, składają na portalu swoją ofertę, określając: kwotę, ilość rat oraz wielkość oprocentowania.
Propozycje pożyczkobiorców trafiają następnie do drugiej grupy użytkowników zarejestrowanych na portalu inwestorów, którzy na podstawie tabeli ofert mogą zdecydować się na okresowe przekazanie środków.

Pożyczka szybka, tania i bez wychodzenia z domu

Idea była więc dość jasna umożliwienie ludziom szybkiej, taniej pożyczki, bez wychodzenia z domu. Serwisy social lending umożliwiają z drugiej strony inwestowanie, często zdecydowanie bardziej efektywne niż proponowane przez placówki bankowe lub firmy doradcze, specjalizujące się w zarządzaniu finansami osobistymi. Ważną zasadą, dotyczącą funkcjonowania serwisów pożyczek społecznościowych, jest również to, że na jedną udzielaną pożyczkę składa się kilku inwestorów. Dzięki temu ewentualne ryzyko nieterminowości lub braku spłaty jest bardzo niskie. Rozkłada się bowiem na kilka osób, zwiększając prawdopodobieństwo, że inwestycja przyniesie realne i terminowe zyski. Choć w pewnym zakresie transakcje na portalach bazują na zaufaniu między pożyczkobiorcami a inwestorami, to jednak platformy dodatkowo zabezpieczają swoich użytkowników. Dzięki zaawansowanym etapom weryfikacji, polegających m. in. na obowiązkowym przesłaniu dowodu osobistego i podaniu indywidualnego konta bankowego, portale są w stanie skutecznie chronić inwestorów i zapewniać im pewną formę lokowania swoich pieniędzy.
Zatem przy zachowaniu minimum formalności potencjalny inwestor ma szanse na zwrot z inwestycji na podobnym poziomie, co bank.

Czytaj też: Rekomendacja T. Skończyły się szybkie pożyczki!

Pożyczki społecznościowe np. w  portalu Pozycz.pl

Dziś na świecie funkcjonuje kilkadziesiąt platform, umożliwiających bezpośrednie pożyczanie pieniędzy w sieci. Social lending przyjął się szczególnie w USA, gdzie użytkownicy mogą wybierać spośród kilkunastu tego typu portali. Także na polskim rynku funkcjonuje kilka portali typu social lending. Należą do nich: kokos.pl, finansowo.pl, zakra.pl., pozycz.pl
- Polacy coraz bardziej przekonują się do idei pożyczek społecznościowych, bo to prosta i wygodna forma pożyczania oraz inwestowania pieniędzy mówi Szymon Mydlarz, pomysłodawca i prezes portalu pozycz.pl.

Źródło: Strefa Biznesu NTO: Pożyczki społecznościowe. Na czym polega ta moda 

 

Komentarze (5)

 • ~amigos 2012-11-05, 13:25

  To rzeczywiście funkcjonuje, ale trzeba uważać. Poczytajcie - dobrapozyczkaforum.eu Pożyczka może być opłacalna, ale zakładając, że wiecie na co należy zwracać uwagę...

 • ~ALEKSANDRA 2013-01-23, 08:50

  szukam pomocy w kredycie chce popisac z ludzmi a nie wiem jak wejsc na forum

 • ~bia 2013-02-08, 23:45

  Witam poszukuję pilnie pożyczki mam 800 zł swiadczenie ale żaden bank niechce udzielić mi kredytu jeśli jest ktoś taki proszę o kontakt 695614513

 • ~Gosia1156 2013-03-21, 11:01

  Pozyczki społecznościowe sa często jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy bank odmówił Ci udzielenia kredytu. Miałam taką właśnie sytuacje była potrzebna gotówka, a bank odmawia... co wtedy zrobić? Udałam się wtedy Do Zakry www. zakra.pl, ktora udzieliła mi szybkiej i taniej pożyczki i to przez internet. Czasem warto zaryzykować, żeby się przekonać do tego typu pożyczek!

 • ~T-MOBILE 2013-05-08, 12:21

  TA ZAKRA TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.