A A AAktualnościkomentarze (10)

Rodziny wielodzietne będą mogły taniej kupować w Netto i Lidlu, a nie w Biedronce?

Rodziny wielodzietne będą mogły taniej kupować w Netto i Lidlu, a nie w Biedronce?

Fot.: Archiwum

Kolejne sieci handlowe chcą przystąpić do programu Karta Dużej Rodziny.

Jak pisze Wirtualna Polska, rodziny wielodzietne mogą już starać się o wydanie Karty Dużej Rodziny. To projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Ulgi dają głównie instytucje państwowe lub firmy należące do Skarbu Państwa. Po stronie komercyjnej są tylko sprzedająca garnitury Vistula, jubiler W.Kruk oraz delikatesy Alma.

Serwis wp.pl dowiedział się, że KDR chce wprowadzić w swoich sklepach sieć Netto. Jak mówi w rozmowie z tym portalem Mariola Skolimowska z Netto, firma pracuje nad przystąpieniem do programu i ma nadzieję, że uda się sfinalizować te prace do końca roku. Z powodu rozmaitych technicznych ograniczeń nie jest to proste. Rzeczniczka sieci nie zdradza, na jaki rabat mogłyby liczyć rodziny wielodzietne.

Możliwość przyłączenia się do programu Karta Dużej Rodziny rozważa Lidl, jednak wiążąca decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Dużo mniej optymistycznie brzmi odpowiedź Biedronki, która uważa, że obecnie trudno rozważać przystąpienie do programu opartego na rabatach dla wybranej grupy klientów. Spośród dyskontów najbardziej sceptyczna jest polska sieć Czerwona Torebka. Na nie jest też Tesco, który ma u nas super- i hipermarkety - czytamy na www.wp.pl.

Z informacji uzyskanych przez wp.pl wynika też, że nie tylko dyskonty i inne duże sklepy zastanawiają się nad KDR. Być może do programu dołączy sieć Żabka.

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze (10)

 • ~mama 2014-07-14, 14:10
  pokaż komentarz
 • ~Adab 2014-07-14, 14:19
  pokaż komentarz
 • ~xyz 2014-07-15, 11:40
  pokaż komentarz
 • ~aneta 2014-07-15, 14:14
  pokaż komentarz
 • ~urry 2014-08-07, 18:31

  równouprawnienie dla wszystkich OK, tzn.  SINGLE, JEDYNAKI I INNE PASOŻYTY NIECH PŁACĄ WIĘKSZE PODATKI, A CI CO WYCHOWUJĄ DZIECI MNIEJSZE!

  Państwo powinno pomagać rodzinom (a prawdziwa pełna rodzina to wg. mnie przynajmniej 2+2). To chyba proste, bo gdyby tak było, że każda para miałaby po 1 dziecku lub ich wogóle nie miała to po jakimś czasie przestali byśmy istnieć. U mnie jest 2+3 a od Państwa oczekuję stworzenia mechanizmów do rozwoju normalnych rodzin (z podkreśleniem słowa normalnych, tzn. takich w których dzieci nie chodzą głodne, są czysto ubrane a rodziców stać na wszystko). Dobrym mechanizmem była by równość wobez ZUS, i tak np. Ci z jednym dzieciakiem niech płacą wyższe składki (mniejsza wypłatka) a Ci z trójką mniejsze składki. Pozwoli to mi na wykształcenie swojej trójki dzieci, dzięki czemu podjmą pracę i one w przyszłości będą pracowały na naszą i tych od jendego dzieciaka emerytury! Napewno składki z jednego dzieciaka nie wystarczą na emerytury dla dwóch rodziców!!!! To moje dzieci, na które płacę i będę płacił przez lata będą utrzymywać tych, któryz teraz mają jedno dziecko i 2 samochody!

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.