A A AAktualnościkomentarze (0)

VAT dla firm. Akcja "Płać i odliczaj", czyli nie płać podatku zanim nie dostaniesz zapłaty. Przyłącz się do niej!

Dariusz Czyżak twierdzi, że przepisy dotyczące podatku VAT dla firm nie traktują równo wszystkich przedsiębiorców

Dariusz Czyżak twierdzi, że przepisy dotyczące podatku VAT dla firm nie traktują równo wszystkich przedsiębiorców

"Płać i odliczaj" - to odważne hasło małego stowarzyszenia z Wąbrzeźna, które apeluje do rządu, by firmy nie płaciły tego podatku zanim nie dostaną zapłaty za wykonane zlecenie.

- Fiskus nie traktuje uczciwie wszystkich firm - twierdzi Dariusz Czyżak, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatuą Wąbrzeskiego oraz inicjator akcji "Płać i odliczaj". - Urzędy skarbowe ściągają od firm podatki za niezapłacone transakcje, czyli pomagają nieuczciwym przedsiębiorcom, a rzetelnych skazują na zatory płatnicze.

Czytaj też: Jak nie płacić podatków. Gdy młody przedsiębiorca pożyczy sprzęt od rodziny, fiskus mu podaruje

Przepisy dotyczące Vat-u dla firm  trzeba zmienić!

Czyżakowi chodzi o to, by firmy płaciły podatek VAT dopiero po otrzymaniu pieniędzy za zlecenie, nie zaś - jak jest praktykowane - gdy wystawią za to fakturę.
Proponuje powszechne kasowe rozliczanie tego podatku, czyli właśnie obowiązek podatkowy dopiero w momencie zapłaty za transakcję. Ministerstwo Finansów wyjaśnia zaś, że takie zmiany niosą za sobą ujemne skutki dla budżetu.

Przyłącz się do akcji "Płać i odliczaj"

Wąbrzeskie stowarzyszenie jest jednak dobrej myśli i zaprasza na swoją stronę internetową www.przedsiebiorcywabrzezno.pl do kliknięcia na baner akcji" Płać i Odliczaj". Można tam pobrać zarówno tekst inicjatywy, jak również listę do podpisów.

Czytaj też: Fiskus czeka na nasze PIT-y. W tym roku - do 2 maja

- Być może znajdą się osoby, które zechcą podpisać listę i przesłać ją na adres naszego stowarzyszenia (ul. Królowej jadwigi 7, 87-200 Wąbrzeźno-red.), byśmy mogli je złożyć na ręce odpowiednich osób w naszym kraju - zachęca prezes. 

WYPOWIEDZCIE SIĘ NA FORUM: Co sądzicie o akcji "Płać i odliczaj"? Jakie są jej szanse na zmiany w przepisach o podatku VAT dla firm? 

 

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.