Windykacja Intrum Justitia. Próbują nas wrobić w dług?

Dostałam SMS-a z firmy windykacyjnej Intrum Justitia, że mam trzy dni na zapłatę 690 zł - denerwuje się Anna Jarzembska z Solca Kujawskiego. - Ciarki mi przeszły po plecach, bo nie mam żadnych długów!

  • 2012-04-16, 09:30

    czyli TP SA, Pele2,, itp., itd. Sam użerałem się z tymi bandami, którzy BEZPODSTAWNIE żądali ode mnie kasy. Nawet kiedy UKE sprawę wyjaśnił i te badziewiane firmy mnie przeprosily...dalej mnie ścigały porzez tę zafajdaną firemkę IU też. To te bandyckie hołoty są winne ! Dlaczego ciagle to one są bezkarne ?

  • 2012-04-16, 12:05

    Te wszystkie Justititi sritititi, Kruki, Ultima mogą mi skoczyć ponieważ komornicy nie są w stanie nic mi zająć bo nie mam nic na siebie. I co? Nawet o emeryturę nie będę się starał bo nie będzie mi potrzebna ta jałmużna. Śmieje się im w twarz, żyje mi się dobrze a pisemkami pali moja matka w piecu. :D

  • -7 Zagłosuj w górę!
    (281 głosów)
    ~Prawda?? 2013-02-14, 10:49

    HJesteś zwyykłym złodziejem, nic więcej, dla społeczeństwa jesteś zerem i w przypadku takich jak ty to porzymusowa eutanazja byłaby właściwa.

     

     

  • ~wujek dobra rada 2013-10-07, 23:24

    Hehe....oj żebyś sie nie zdziwił .. Już nie jeden tak mówił..nie ukrywam, że w takich przypadkach jest wyjątkowa satysfakcja gdy takiego komornik dopadnie..a predzej czy pozniej tak bedzie..

  • ~malgos 2014-02-19, 15:58

    Boze jaki człowiek jest prymitywny jak niewstyt ci  przed samym soba  zadnej poczucia winy godnosci i uczciwosci   

  • ~Prawnik 2012-06-15, 19:36

    Heh rzeczywiście masz się czym chwalić konowlae, nic na siebie nie masz :P żyj dlaej z takim sumieniem złodzieju.

  • ~choojpowiatowy 2012-06-21, 20:32

    Dalej nękają osoby trzecie widać brak profesjonalizmu jest ich dewizą

  • ~Grzegorz Gruszka 2013-08-06, 14:46

    Chamstwo w tej Justicji...!!!

  • ~elaw35@wp.pl 2012-07-10, 15:24

    prosze o jakies informacje przyslali mojej mamie informacje ze 2 dni ma na wplacenie 27tys,a jak nie to wchodza na dom,,wczesniej ten dlud banku pko sciagal jaj komornik z renty,teraz dlug sprzedali tej diwnej firmie i znow historia sie powtarza,mama ma 75 lat i juz nie wytrzymuje tej presji i jest zalamana,,prosze,poradzcie jak mamy z tego wybrnac?

  • ~Kriand 2012-07-31, 13:54

    Idz do adwokata i tyle. Takie firmy liczą na bezradność swoich ofiar. Co znaczy wchodzą na dom? Bez wyroku Sądowego sobie mogą.

  • ~- pomoc 243. 2012-08-30, 18:14

    Proszę dokładnie zrobić tak jak podano w artykule.
    Czego nie wolno windykatorowi?
    Nie ma on prawa wejść do domu dłużnika. Nie może rozmawiać o jego problemach z osobami trzecimi, np. sąsiadami, przełożonymi w pracy. Nie ma prawa wpisać go na jakąkolwiek „czarną listę dłużników”. A, gdy windykator tak właśnie postępuje, należy zawiadomić jego przełożonego, policję lub bezpośrednio prokuraturę. W razie zastrzeżeń do postępowania windykatorów można też liczyć na pomoc miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów oraz organizacji pozarządowych - Federacji Konsumentów, Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady są również udzielane pod numerem telefonu 800 800 008.

  • ~erys12 2012-07-17, 19:53

    najlepszym wyjsciem jest spłata swoich długów, ja także miałam dług i nie wypierałam sie tego, wziełam telefon nie przeczytałam umowy i poniosłam tego konsekwencje. Ucziwi ludzie płaca za swoje długi!

     

  • ~złodzieje 2012-08-14, 07:20

    UWAGA WAŁ !

  • ~zapytajajka 2012-08-20, 10:29
    pokaż komentarz
  • ~dino 2012-08-27, 21:12

    Szkoda tylko, że nikt nie pisze o tym, że narobił długów i może wypadałoby w konću zapłacić a nie chować się po kątach....

  • ~annade 2012-08-31, 10:18

    sama miałam kiedyś problem ze ściągnięciem długu, polecono mi firmę intrum i mowiąc szczerze nie żałuję. załatwili sprawę, doradzili co i jak. mogę uczciwie polecić.

  • ~Andrzej 2012-10-08, 10:43

    dostałem dziś sms że ma do zapłaty od tej firmy intrum justitia 176,99zł a ja nic nie mam na raty dopiero co skonczyłem 18 lat a tu takie sms co robic ?.

  • ~Jack_47 2012-10-14, 15:51

    jakis rok temu dostałem od Intrium Justitia ponaglenie a wlasciwie rzadanie zaplacenia zaleglych faktur za urzytkowanie telefonu . Firma dziala w imieniu polkomtel .S.A szcerze powiem nie wiedzialem o jakiego operatora chodzi . Zadzwonilem pod poany w  pismie lelefon podalem numer sprawy i dowiedzialem sie ze bylem posiadaczem telefonu w sieci PLUS GSM a zalegle faktury sa z roku 1999 Pai ktora ze mna rozmawiala nie sluchala rzadnych argumentow ze nigdy niemialem telefonu w tej sieci ze owszem zona ma tel ale w  SIMPLUSie . Pania interesowalo tylko kiedy zaplace rzdana kwote. Po jkiejs chwili gdy zaczelymi juz puszczac nerwy bo pani najwyrazniej nie rozumiala pytania w jezyku polskim zaczalem ja pytac w jezzyku wloskim rosyjskim i niemieckim poniewaz  w stopniu dobrym znam takowe.Z mojej strony byla to wlasciwie prosba niz pytanie mianowicie aby wyslano mi kopie umowy z operatorem na ktorej widnialby moj podpis. Pani poprosila o email i poinformowala w koncu ze zostanie mi rzadany dokument wyslany. Minal ponad rok dokumentu nie dostałem ani w formie elektronicznej ani tez w formie pisma na adres zamieszkania. Kilka dni temu dostalem na poczte email  pismo ze mam zaplacic rzadana wczesniej kwote tyle ze jest juz wyzsza o jakis 1 tys zl. Nie wiem za bardzo co mam dalej z tym robic. Powiem szczerze ze denerwuje juz mnie to bo gdybym mial telefon w tej sieci i nie zaplacone faktury to przez ponad 13 lat powinny przychodzic upomnienia monity  wczesniej faktury jakis nakaz sadowy (chyba) . powinienem (chyba) byc w takim wypadku zarejestrowany w BIK . a ja normalnie biore kredyty w banku nie dawno zmienialem operatora sieci tel w domu rowniez i nikt o moich ewentualnych dlugach nic nie wie. Nie wiem jak mam zareagowac bo wydaje mi sie ze ktos na moje konto wzial telefon byc moze adres korespondencyjny byl inny a po latach w koncu znalezli mnie i rzadaja pieniedzy za cos czego nie urzytkowałem. Pytałem juz prawnika  jak mam na to reagowac powiedzial ze mam czekac na ewentualna decyzje sadu wtedy mozemy reagowac.  Czy ktos moze mi poradzic czy faktycznie czekac na dalszy bieg sprawy czy zaczac cos w tym kierunku dzialac?

  • ~kasiammmm 2013-01-22, 14:04

    czekac na wezwaznie z sądu. Jeśli nie wysłali umowy, to dlatego, że zapewne jej nie mają. Ode mnie też rościli sobie spłatę długu wyssanego z palca! A kiedy poprosiłam o dowód, pokwitowanie, cokolwiek. cisza. I tylko przychodza pisma o splate, a ja czekam. Żeby ić do sądu muszą mieć potwierdzenie zaciągnięcia długu, cokolwiek. Ja bym się nie stresowała. Już dawno sobie odpuściłam. Piszą do mnie od dwóch lat, co list dostaje OSTATECZNY TERMIN SPŁATY. Rowniez oddzwanialam na podany numer, ale nie podano mi zadnych sensownych argumentow, powiedzialam pani, ze jesli pracuje w fimie windykacynej powinna znac podstawowe przepisy prawne i jest osoba niekompetentna i nie owinna byc zatrudniona na tym stanowisku. i tak wysylaja do mnie listy i traca pieniadze na papier, znaczki i inne. A ja odkladam je do szafy...

  • ~justyk 2012-10-23, 19:26

    Hańba  z  złodziejskim  nustrojem  w  Polsce,  bo  tak  dlatego  się  dzieje,  że  oszuści  czują  się  bezkarnie!

    Ludzie  piszcie  i  nie  daMY  SIĘ  OSZUSTOM okraść!!!

  • ~pani stenia 2013-01-22, 13:56

    to są oszuści i tyle. Wysyłają do mnie pisma zastraszające. Co prawda kwota jest niewielka, bo 200zł, ale nie zamierzam zapłacić. Otóż... 8 lat temu dostałam mandat za przejazd bez biletu, który zapłaciłam! Takie konowaly to sa, ze powiedzieli mi przez telefon, ze 5 lat temu rozmawiali przez telefon z moim mezem i zobowiazal sie zaplacic. Oczywiscie odpowiedzialam, ze maz nic nie przekazal, pani przez tel. mowi, ze nie wnika w kontakty z moim mezem, ja na to, ze ja tez nie wnikam, bo 5 lat temu mialam 15 lat. Już takie bajki wymyślją... z mężem piętnastolatki rozmawiali! Aż się kobieta zamknęła!

  • ~nie_zaskoczony 2013-01-29, 08:18

    no i co? firma działa dalej. nikt z tym nic nie zrobi w państwie prawa (i nie_sprawiedliwości) ?

  • ~hakembery123@wp.pl 2013-02-11, 04:29

    w niedlugim czasie spotkam sie z ta firma w sadzie oj bedzie sie dzialo  jestem twardy ale to sa ludzie bez zadnych zasad w stosunku jak i do mlodziezy tak i recistow oraz emerytow psychika siada co oni czynia jak wiem niewolnictwo skaczylo sie w dziewietnastym wieku a tu takie slowa z ich strony kupilismy pana d lug i mamy pesel itp. jestes nasza wlasnoscia co jes grane w naszym wymiarze sprawiedliwosci firma przeciwko ktorej jes prowadzone postepowanie sadowe funkcjonuje nadal 

  • ~Agnieszka999 2013-02-13, 14:56

    To złodzieje i frajerzy, żyjący z cudzych nieszcześć!

  • ~echo 2013-03-18, 11:52

    ja rowniez nie mam dlugow a bez przerwy dostaje glupie sms'y ze pilnie mam sie z nimi skontaktowac. Telefon jest sluzbowy wiec niemozliwoscia jest aby 'niby dlug' dotyczyl mojej osoby, a jesli chodzi o firme - kontaktuja sie z niewlasciwa osoba. NIE ODPOWIADAJCIE NA TE WIADOMOSCI. Wszystko co dostaniecie od Intrum Justitia - ignorujcie albo zglaszajcie jako probe wyludzenia !

  • ~...... 2013-03-19, 12:30

    mam   dług   u   tych   kanali ..... dzwonili   no  stop  rano  o  6   i   nawet   o  3   w   noczy   jedno   mie  zastanawia    czemu   niema   bata   na  nich   pewnie   dlatego    ze    się   nie   bojom   sonduw  .  jak   tylko   spłacze  jm   kase  będe   odradzał   brania  telefonu   i   co   kolwiek   w  ORANGE.....  bo   oni   majom   te  mędy . POZDRAWIM

  • ~niki123 2013-03-28, 12:48

    Witam wszystkich,
    jestem małym przedsiębiorcą. Mam kredyty, m.in. kredyt na dofinansowanie działalności. Niestety moi kontrahenci opóźniają się z płatnościami należności, albo w ogóle nie płacą tłumacząc się brakiem środków, wszechobecnym kryzysem. Oczywiście moje należności kierowane są do windykacji i jestem straszony sądem i komornikiem. Powiedzcie mi proszę, czy to ja jestem winny, że nie mam z czego regulować rat kredytowych? Czy może kontrahenci, którzy mi to uniemożliwiają...bardzo proszę o poradę, co powinienem zrobić w takiej sytuacji, czy mam myśleć o sobie jak o złodzieju?

  • ~Gość123 2013-03-29, 15:02

    Co do straszenia przez tę fimę to , trzeba złożyć doniesienie do prokuratury na właścicila firmy, Zgodnie z art. 191 § 2 kodeksu karnego stosowanie  przemocy wobec osoby lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia jej do zwrotu wierzytelności jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Przez przemoc wobec osoby w rozumieniu ww. przepisu można rozumieć tylko przemoc w stosunku do osoby, a nie w stosunku do rzeczy np. cennego samochodu (patrz uchwała Sądu Najwyższego - Izba Karna z 1998-12-10, I KZP 22/98) przy czym przemoc w stosunku do oznacza zarówno przemocy w stosunku do osoby, która ma spełnić wierzytelność, ale także w stosunku innej osoby np. do osoby mu bliskiej.  Groźbą bezprawną polega na grożeniu innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, która wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obowę, że zostanie spełniona, jak i groźba spowodowania postępowania karnego (chyba że ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem) lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej. Przestępstwo wymuszenia zwrotu wierzytelności może być popełnione przez każdą osobę, a więc nie tylko przez wierzyciela, ale także przez osobę działającą w jego imieniu np. windykatora. W tej ostatniej sytuacji odpowiedzialność wierzyciela jest uzależniona od tego, czy zlecając windykację obejmował on świadomością metody jakimi będzie prowadzona windykacja. W sytuacji, gdy nie godził się on na stosowanie wobec dłużnika przemocy wobec osoby, czy gróźb bezprawnych, nie będzie on ponosił odpowiedzialności karnej. Wskazać również należy, że wierzytelność, której zwrot wymusza sprawca nie musi wynikać z umowy, ale jego podstawa może być inna – bezpodstawne wzbogacenie, czyn niedozwolony, czy prawo własności. Powyższe przestępstwo jest ścigane z urzędu z oskarżenia publicznego w związku z czym nie jest wymagane, by osoba od której sprawdza chciał wymusić zwrot wierzytelności zgłosiła wniosek o jego ściganie.

  • ~axel 2013-04-16, 10:03

    Tak.Spoleczenstwo!Intrum Justia to zlodzieje a nie ten czlowiek.Rzadanie splaty czesto nie istniejacych,przedawnionych lub tez kosmicznie podniesionych a i tez czesto splaconych juz dawno dlugow jak mozna nazwac?WYMUSZENIE,WYLUDZENIE,KRADZIERZ!!!itp.Wiec kto tu jest zlodziejemWydzwaniaja po rodzinie,wysylaja tepe notki pisane przez malo inteligentnych ludzi pracujacych w tej firmie ktozi licza na naiwnosc i glupote innych a te dwa przed ostatnie wpisy to pewnie pracownicy tej wlasnie firmy.Nie dajcie sie windykacji!!!Mialem z nimi do czynienia,odwolalem sie do sadu rejonowego po wczesniejszym nakazie zaplaty z sadu w Lublinie ktory ta firma tam skierowala i sprawe wygralem a malo tego dostalem po sprawie pismo ze zostalem wykreslony z listy dluznikow..HAMY,DZIADY,ZLODZIEJE,nie potrafia znalezc normalnej pracy to zeruja na uczciwych ludziach bo tylko krasc wlasnie potrafia,nie da sie z nimi nawet porozmawiac bo reaguja agresywnie kiedy sie na nich wypniesz!Tak po krotce mozna opisac firme INTRUM JUSTIA jak i wiekszosc pozostalych.Nie dajcie sie ludzie,zbierajcie te pisemka od nich,kazdy wie co i jak tam pisza a pozniej na policje zlozyc doniesienie o przesladowaniu,nekaniu,nastepnie wniosek do prokuratury wraz z otrzymanymi od tejze firmy pismami i spokuj.Mozna rownierz walczyc o odszkodowanie bo ich dzialania to czesto dlugi i irytujacy proceder.Dziwi mnie tylko ze nie pozamykali jeszcze tych zlodzieji a jesli przyjdzie do was tak zwany windykator terenowy i sie przedstawi ze nim wlasnie jest obojetnie z jakiej firmy windykacyjnej to za szmaty go i na policje z nim bo takie nachodzenie jest nielegalne i karalne!!!Pozdrawiam

  • ~kaśka 2013-06-30, 08:09

    ja  też mam problem z ta firma.Przyszło do mnie pismo że Orange sprzedało mój dlug tej firmie.Gdy tam zadzwoniłam żeby rozłożyć to na raty Pani powiedziała że mogę wpłacić 150zł a za kilka dni resztę długu.Pani była miła i zaczęła mnie uświadamiać o wciąż rosnących odsetkach.Cały dłu wynosił 392,60 a po ponad tygoniu 396,40.Co z tymi odsetkami?Przecież zanim ja to spłace to kwota samych odsetek urośnie do 500z. albo i więcej.A nie da się mimo wszystko powoli wpłacać dług do Orange a ta firme olać?

    proszę o radę

  • ~Anka 2013-09-05, 19:25

    Kupiłam kartę startową w orange za 10 zł. mojej córce, która ma 6 lat-była w szpitalu, ze mną  i dzwoniłam jak wychodziłam do sklepu żeby się nie bała. Teraz doładowuje jej konto żeby miała.Dostaje ciągłe smsy od nich żeby zająć stanowisko w odpowiedniej sprawie i numer...., że wysłali już pismo - ale gdzie?? Telefon na karte!! Chore głowy!!

  • ~dominik 2013-09-11, 18:55

    Zostałem oszukany przez Rząd Polski który utworzył ustawę o E-Sądach.Firmy złodziejskie windykacyjne mają prawo wyłudzać i  kraść nieistniejący dług Można podać tylko imie i nazwisko i nr pesel i złodziej ma wszystko..........

    Okradają wszystkich starsze osoby biednych ludzi i tych którzy nie mają na adwokatów.

    Czysta Bardzo Duża Kasa z Przyzwoleniem RZĄDU POLSKIEGO SZOK.

    Proszę WSZYSTKICH OSZUKANYCH przez E-SĄD w Lublinie,Intrum Justitia,MTU,Polkomtel o informacje .

    Jedziemy pod RZĄD POLSKI KONIEC ZŁODZIEJSKIEGO PROCEDERU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Wszyscy Ludzie Oszukani Proszę o Kontakt  661974509

    DOMINIK OLSZEWSKI 

     

     

  • ~kolec 2013-09-13, 09:22

    placić trzreba ale za realne dlugi a nie jak on i sobie za grosze odkupia potem dopiszą swoje noty i na koniec w bandycki sposób dochodzą swoich praw to zwykla lichwa tylko lepiej ubrana

     

     

  • ~jos 2013-12-07, 11:05
    pokaż komentarz
  • ~Antyintrum 2013-12-07, 17:56

    Udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej, już nie musisz się bać! Pomożemy sprawnie, wstrzymamy działania bezlitosnej firmy! 

    www.antyintrum.pl

  • ~ciocia dobra rada 2014-01-10, 20:51

    gratuluję podejścia do życia i swoich zobowiązań... bez kitu !!! żebyś się nie zdziwił !

     

     

  • ~ciocia dobra rada 2014-01-10, 20:51

    gratuluję podejścia do życia i swoich zobowiązań... bez kitu !!! żebyś się nie zdziwił !

     

     

  • ~marian paździoch 2014-02-28, 14:07

    olej sprawę, nigdzie nie dzwoń ani nie pisz! zareagujesz dopiero jak będzie ew. nakaz zapłąty z sądu, wówczas wniesiesz sprzeciw że roszczenie bezzasadne i przedawnione. pzdr

  • ~zuza 2014-07-29, 14:59

    do mnie też wysyłają smsy - podobno jestem winna Compensie za polisę komunikacyjną z roku 2001. Problem w tym, ze wtedy mialam 10 lat i nie zawieralam zadnej polisy. Do tej pory zadnych dlugow nie mialam, wiec nie wiem skad oni maja moj numer telefonu.