Galeriekomentarze (6)

Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób!

Będzie to pierwszy wielkopowierzchniowy obiekt handlowym w Inowrocławiu. Zakupy będzie tu można zrobić już wiosną przyszłego roku.

W przyszłości ma tu pracować łącznie około tysiąc osób. 19 czerwca nastąpiła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Galerię Solną w Inowrocławiu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele inwestora (Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project) oraz samorządowcy.

Inowrocławianie nie będą musieli jechać na zakupy do Bydgoszczy

- To nie jest pierwsza galeria, którą budujemy. Mamy więc pojęcie, ile taka galeria generuje miejsc pracy. Szacujemy, że pracę w samej galerii oraz usługach towarzyszących znajdzie tu około tysiąca osób - zdradził Tomasz Szewczyk, przedstawiciel inwestora. Dodał również, że jest przekonany, iż "Galeria Solna" będzie stanowiła dla inwestora kolejny powód do dumy, a dla mieszkańców Inowrocławia - miejsce zakupów, w którym będą miło spędzać czas. - I nie będą już musieli wyjeżdżać na zakupy do Torunia czy Bydgoszczy - dodał. 

Zadowolenia z rozpoczęcia prac przy budowie galerii nie ukrywał również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. - Cieszymy się bardzo, że po wielu latach udało się do tego doprowadzić. Jest to inwestycja oczekiwana zarówno przez mieszkańców Inowrocławia, jak i Kujaw - mówił prezydent.

Galeria Solna: 100 sklepów i punktów usługowych

Galeria stanie na działce o powierzchni 10 hektarów, między Parkiem Solankowym a Rąbinem - największym osiedlem w Inowrocławiu. Swoje punkty handlowe otworzą tu między innymi: hipermarket Tesco, market budowlany Nomi, salon sportowy Martes Sport. Znajdzie się tutaj ponad 100 sklepów i punktów usługowych, w tym Reserved, Cropp Town, Mohito, House i Rossmann. Gmach galerii oraz jej wnętrza swoim wyglądem nawiązywać ma do tężni solankowych.

Inwestor przeprowadzi również dodatkowe inwestycje drogowe na łączną kwotę 10 mln zł. Wybuduje drugą nitkę ulicy Wojska Polskiego, rozbuduje ulicę Grochową. Powstaną również ścieżki rowerowe, którymi mieszkańcy Rąbina dotrzeć będą mogli do Solanek. Aktualnie na placu budowy prace prowadzą archeolodzy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsze zakupy w "Galerii Solnej" będzie już można zrobić wiosną przyszłego roku.
 


 

1 / 12 Następne
Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób! Nowa Galeria Solna w Inowrocławiu. Praca dla 1000 osób!

Komentarze (6)

 • ~roman 2012-06-19, 14:20

  Dziwie się, że władze Inowrocławia na to pozwoliły. Te tysiąc miejsc pracy to upadek dwóch tysięcy miejsc w  innych sklepach. W grudziądzu już to przerabilaliśmy. Powstała alfa i na Starówce w Grudziądzu straszą pustostany.

 • ~roma 2012-06-20, 08:29
  pokaż komentarz
 • ~Sklepikarz 2012-06-21, 14:53

  Te 1000 niby miejsc pracy spowoduje ,ze kilka tysiecy robote w centrum.,bo bedzie zmuszone pozwalniac proacowników i pozamykac swe działalnosci.To sie nazywa logika tych "inteligentów" rządzacych miastem.Strefy przemysłowe do dziś nie przyciągneły nikogo.

 • ~nik 2012-06-30, 05:59

  na pewno nie bedzie 1000 miejsc pracy, ale okolo 400-450 to standard przy galeriach tej wielkości, oczywistą sprawą jest ,że nastapi zwrot handlu w kierunku galerii, centrum opustoszeje. Przestrzegam jednak małe firmy handlowe przed nawet samą myślą o wynajmie lokali w centrum, bo nie są w stanie konkurować z potentatami sieciowymi takimi jak H&M, Cubus, LPP- Mohito,House, Cropp, Home&You itd, po prostu w ciągu roku zadłużą się na setki tysięcy zlotych.

 • ~andziuszka 2012-08-31, 20:47

  nawet jesli bedzie 400 miejsc pracy to na pewno dla stazystów i praktykantów chętnych do przyuczenia w zawodzie: sprzedawca :( a my absolwenci wyższych uczelni jak jestesmy bez pracy tak i pozostaniemy :(
   

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Aktualności2015-04-02, 07:00
Sukcesem Atosa są ich pracownicy Great Place to Work Institutejak co roku nagrodził najlepszych polskich pracodawców. W kategorii „firma zatrudniająca powyżej 500 pracowników”, zajmując 5 miejsce, znalazła się firma Atos, która swój oddział ma m.in. w Bydgoszczy.
komentarze (0)Aktualności2015-04-02, 05:00
Część z nas odkłada zakupy na ostatnią chwilę przed świętami Wiele sklepów w województwie Kujawsko-Pomorskim przed Wielkanocą wydłużyło godziny pracy, a w Wielką Sobotę skróciło.  - By i pracownicy zdążyli przygotować się do świąt - podają sieci.