Galeriekomentarze (20)

Tak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z Włocławka

Krzysztof Grządziel, prezes włocławskiej firmy DGS osiągnął 54. pozycję na "Liście Najbogatszych Polaków tygodnika Wprost - edycja 2009" (w 2006 roku zajął 36. miejsce). Mówi skromnie: - Nie ma się czym chwalić, nie jestem milionerem...

 

A jednak, jego majątek jest szacowany na aż 485 mln zł. Fortunę zbił na genialnym pomyśle: podczas imprezy imieninowej u brata (na pocz. lat 90. ubiegłego wieku) usłyszał, że Polmos Łódź ma kłopoty z kupnem nakrętek do wódki. Kupił więc w Holandii maszynę i rozpoczął ich produkcję. Dziś nakrętki DGS można znaleźć na butelkach m.in. z Absolwentem, Smirnoffem czy Bolsem.

Na zdjęchach imponujący obiekt przy ul. Okrężnej, we Włocławku, wybudowany przez Krzysztofa Grządziela. Nazywany jest różnie. Wciąż funkcjonuje jako "Samotna Mama", bo tak nazywa się fundacja, założona przez najzamożniejszego włocławianina, a na pewno jedynego mieszkańca miasta, którego nazwisko od kilku lat widnieje w rankigach najbogatszych Polaków.

Nazwa oficjalna to Bursztynowy Pałac - od koloru elewacji.

1 / 11 Następne
Tak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z Włocławka

Komentarze (20)

 • 0 Zagłosuj w górę!
  (628 głosów)
  2009-12-09, 05:25

  Kicz na dużą skalę. Zwłaszcza wykończenie wewnątrz.

 • Zagłosuj w dół!
  (608 głosów)
  2009-12-09, 22:50

  Sam jesteś kicz, nawet by ci tam nie pozwolili wejść !!!!!!!

 • 2010-07-15, 09:25

  Nie bylem tam ale oceniam tylko po zdjeciach wyglada nie zle, mysle ze z powyzszych wypowiedzi moich adwersazy wlasciciel wyciagnie odpowiednie wnioski i jak najszybciej je usunie dla dobra wszystkich. Ale nie to najwazniejsze wazne ze sie dobrze powiodlo i jest sie czyms poszczycic.

 • 2011-02-07, 20:28
  pokaż komentarz
 • 2010-04-29, 11:22

  Byłam gościem tego hotelu,bardzo mi się podobał,jego wnętrza,wyposażenie wprost cudowne.
  Jedyne czego brakuje to rozrywki wieczorem przy pobycie wekendowym tak jak w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Gorąco polecam

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (14)Wydarzenia2015-03-27, 19:02
Średnie zarobki menadżerów badanych spółek wynoszą nieznacznie ponad 1,5 miliona złotych brutto rocznie, czyli mniej więcej 375 średnich pensji przeciętnego Polaka. Średnie zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa wynoszą nieznacznie ponad 1,5 mln złotych rocznie, czyli mniej więcej 375 średnich pensji przeciętnego Polaka.
komentarze (0)Aktualności2015-03-27, 14:27
Do zapłaty raty kredytu wystarczy faktura Prawie co drugi przedsiębiorca ma większe lub mniejsze kłopoty z opóźnionymi płatnościami.