Galeriekomentarze (19)

Tak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z Włocławka

Krzysztof Grządziel, prezes włocławskiej firmy DGS osiągnął 54. pozycję na "Liście Najbogatszych Polaków tygodnika Wprost - edycja 2009" (w 2006 roku zajął 36. miejsce). Mówi skromnie: - Nie ma się czym chwalić, nie jestem milionerem...

 

A jednak, jego majątek jest szacowany na aż 485 mln zł. Fortunę zbił na genialnym pomyśle: podczas imprezy imieninowej u brata (na pocz. lat 90. ubiegłego wieku) usłyszał, że Polmos Łódź ma kłopoty z kupnem nakrętek do wódki. Kupił więc w Holandii maszynę i rozpoczął ich produkcję. Dziś nakrętki DGS można znaleźć na butelkach m.in. z Absolwentem, Smirnoffem czy Bolsem.

Na zdjęchach imponujący obiekt przy ul. Okrężnej, we Włocławku, wybudowany przez Krzysztofa Grządziela. Nazywany jest różnie. Wciąż funkcjonuje jako "Samotna Mama", bo tak nazywa się fundacja, założona przez najzamożniejszego włocławianina, a na pewno jedynego mieszkańca miasta, którego nazwisko od kilku lat widnieje w rankigach najbogatszych Polaków.

Nazwa oficjalna to Bursztynowy Pałac - od koloru elewacji.

1 / 11 Następne
Tak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z WłocławkaTak wygląda Bursztynowy Pałac, czyli posiadłość Krzysztofa Grządziela - milionera z Włocławka

Komentarze (19)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Aktualności2014-10-31, 10:01
Poszukujemy najlepszych menedżerów na Kujawach i Pomorzu Rozpoczynamy tegoroczną edycję plebiscytu Gazety Pomorskiej, w którym wytypujemy najlepszych menedżerów na Kujawach i Pomorzu. W ubiegłym roku nasi Czytelnicy głosowali najczęściej na Halinę Błażejewicz, właścicielkę zakładów Katarzynki w Wąbrzeźnie. Ma to coś, czego inni nie mają i zawsze wie w co i kiedy zainwestować – tak o pani Halinie powiedział Marek Romanowicz, dyrektor „Katarzynek”
komentarze (0)Wydarzenia2014-10-30, 15:48
Dorota Hames, florystka, właścicielka Pracowni Florystycznej i Decoupage "Sunflower" w Bydgoszczy Do dnia Wszystkich Świętych zostało niewiele czasu. W kwiaciarniach tłok - klienci wolą nie przepłacać i zamiast kupować kwiaty, wiązanki i znicze tuz przy cmentarzu na ostatnią chwilę (i często za wyższą kwotę), zaopatrują się nieco wcześniej. Niektórzy nawet dużo wcześniej. - To najgorętszy okres w całym roku dla kwiaciarni - mówi nam Dorota Hames, florystka, właścicielka Pracowni Florystycznej i Decoupage "Sunflower" w Bydgoszczy. - Klienci przychodzą juz od połowy października, rozglądają się, pytają, zamawiają wiązanki i kompozycje kwiatowe na groby najbliższych.